Poznáme trénera Slováka, ktorý chytil všetkých 145 pokémonov v hre Pokémon GO.

5.9.2016 10:43

Získať všetkých možných pokémonov nie je jednoduché. Koľko ich máte chytených vy? Aj keď už boli chválenkári, ktorí ich získali v priebehu niekoľkých dní, no nepochopili zmysel hry a títo majstri väčšinu času strávili v pohodlí domova. S používaním rôznych programov na oklamanie GPS súradníc sa teleportovali kde len chceli. V tomto článku prinášame rozhovor so Slovákom ktorému sa to podarilo medzi prvými aj bez teleportu. Okrem ditta, troch legendárnych vtákov, mewtwa a mewa z 1.generácie sa mu podarilo získať všetkých ostatných 145 pokémonov za čo mu a jemu podobným, ktorým sa tento husársky kúsok podaril alebo podarí patrí naša poklona. Opýtali sme sa ho niekoľko otázok:

Aký je tvoj nick v hre pokémon GO a aký level si momentálne?
TimqkoMystic lvl:21

V ktorých gymoch ťa môžeme stretnúť? (za aký tím hráš)
Modrý tím - Mystic.

Tvoj vek?
16 rokov.

Kedy si začl hrať Pokémon GO?
Bolo to tuším hneď ako hra vyšla na SVK - 16.7.2016.

Od začiatku hrania bolo tvojím cieľom získať všetky druhy pokémonov alebo si sa aj zabával dobýjaním gymov?
No, môj pôvodný plán bol mať Charizarda a Arcanina, ale nazbieral som ich vcelku rýchlo, lebo som si našiel nesty a mal som ich hotových asi za 4-5 dní a tak som sa rozhodol, že ich získam všetkých. S gymami som sa zaoberal každých 21 hodín pre rewardy (pokecoins,stardust).

Keď chce tréner zo Slovenska získať všetkých pokémonov, treba vycestovať aj mimo územie SR. Kde všade si bol chytať? Aké druhy si tam pochytal?
Neviem presne ako to je, ale viem, že Tauros, Kangaskhan a Farfetch´d sa nedajú chytiť na SVK. Taurosa a Kangaskhana som dostal z vajca (vcelku lucker) a Farfetch´da som chytil v Pekingu, keď som bol u mojej tety na návšteve. Robí v ázijskom letectve. Navštívil som ešte aj Chorvátsko, Rakúsko a Francúzsko.

Koľko km si nabehal? Koľko vajec sa ti vyliahlo?
Mám nachodených 134.6 km a mám 95 vychodených vajec.

Zrejme si teda používal inkubátory vždy si mal 9?
No, väčšinu času som mal 9, mám výhodu cez otca, lebo pracuje v telekome, čiže som to mal viac menej zadarmo.

Na Facebooku si oznámil tuším 29.8. že ich už máš všetkých. Podarilo sa ti to už skôr?
Nie, presne 29.8.2016 som dokončil všetko.

Ktorý je tvoj najsilnejší a najobľúbenejší pokémon?:
Momentálne môj najsilnejší je Dragonite s 2184 CP (powerupujem ho stále), ale môj najobľúbeňejší je Charizard a Arcanine.

Spomenieš si na posledných 5 získaných z partie?
Evolvovanie -> Nidoking, Nidoqueen, Dugtrio, Machamp, Golem

Často si sa dostal do situácie, keď ti ušiel nejaký vzácny rare druh?
Jasné, dosť často sa mi to stalo, najmä, keď som našiel silného growlitha, minul som asi 10 great ballov a aj razzberry a potom si len tak utečie.

Zrejme si používal pri lokalizovaní pokémonov aj nejakú aplikáciu na vyhľadávanie pokémonov. Ktorá/é to boli?
Zo začiatku som nepoužíval nič, snažil som sa len komunikovať - kto kde čo chytil atď. Potom neskôr sa začala rozbiehať pokéslava, vďaka tomu som si ich zopár nachytal, ale najviac mi pomohlo asi ipeople.sk.

Čo je to tá pokéslava?
Pokéslava je mapa, kde sa zobrazovali pokémoni niečo ako je ipeople.sk.

Máš nejakú zaujímavosť, čo ťa stretla pri potulkách?
Tak, išli sme s kamošom asi o 3 ráno do mesta, sedeli sme v sade Janka Krála a chytili nás policajti. Spýtali sa, že čo tu robíme a my sme povedali, že chytáme pokémonov. Odpovedali len, že mysleli sme si. A raz v piatok, keď sa zjavil Snorlax, tak som skoro infarkt chytil, lebo sme boli trošku nacenganí.

Zrejme máš aj veľa hejterov ktorí neveria takémuto výkonu (aspoň na FB ich bolo...) chceš im niečo odkázať?
Ani nie, kto nechce veriť nech neverí. Ľudia sa budú zaujímať iba o to, ako sa čo nedá, ale povedia to skôr ako preto niečo urobia.


Tak čo koľko vám ešte chýba? Zažili ste aj vy pár vtipných príhod? Podeľte sa o ne s nami na našom Facebooku alebo v diskusii.


Ďalšie články:

IV kalkulátor vo vašom smartfóne
Pokemon GO Helloween Event 26.10. - 1.11.
Valentínsky event [8.2. - 14.2.] v hre Pokemon GOONLINE:
Tipy a triky:


Pikachu ako prvý pokémon

K získaniu Pikachu na začiatku stačí 5x ignorovať výber z trojice charmander, squirtle a bulbasaur. Teda odbehnúť ďalej a Pikachu sa objaví.Eevee - evolúcia

Chcete z Eeveeho evolvovať jolteona, vaporeona alebo flareona? Stačí si ho premenovať pred evolúciou
("Rainer" - evolvne sa na Vaporeona, "Sparky" - evolvne sa na Jolteona, "Pyro" - evolvne sa na Flareona). Ako na UMBREON a ESPEON nájdete v našom archíve článkov.Incense - málo pokémonov?

Veľa ludí používa Incense zle. Pri použití itemu Incense treba byť v pohybe a nielen sedkať doma na gauči :) Pri pohybe ma najväčší efekt.Viac Pokécoins + stardust

Skúšal niekto kupovať pokécoins cez mexické pesos? Takýto nákup by mal byť lacnejší.XP za hod pokébalom

Minúť 4x free raidpass za 1 deň? Dá sa to takto: Povedzme že je streda a máte free raid pass z pondelka. Po jeho použití, si na mobile stačí prestaviť čas na pásmo, kde je ešte včerajšok (utorok). Získate utorkový pass, opäť keď ho miniete nastavíte si vaše aktuálne pásmo a získate tak už 3tí pass. Posledný pass získate že sa v časovom pásme kde už vychádza slnko (japonské pásmo?) a takto miniete aj štvrtkový pass. Teda dokopy 4 passy v jeden deň.Ktorý tím má najviac hráčov? Registruj sa
Sú vaši pokémoni dostatočne silní?
Zistite podľa calculatora IV tu.
Tento web používá pre správne fungovanie súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac info o cookies
©PokeGO | Mewtwo | kontakt: info@pokego.sk | webhosting by: websupport