Ako vyzerá aplikácia Pokemon Go a čo všetko v nej môžeme vidieť

31.7.2016 16:15

V tomto článku sa opíšeme vizuálnu stránku appky Pokemon GO. Pozrieme sa teda na aplikáciu a čo všetko v nej môžeme nájsť, kam môžeme kliknúť a čo sa nám vlastne na displeji zobrazuje.
Ukážeme si hlavnú obrazovku postavičky na mape, chytanie pokémona a čo môžeme vidieť pri našich chytených pokémonoch.

1. Mapa
Na mape sú zobrazené gymy, pokestopy a lokácie pokémonov v reálnom svete.
1. Kompas - prepína smer pohľadu zobrazenia mapy. Možnosť prepnúť na automatickú rotáciu (smerovaním smartfónu) alebo priame zobrazenie na sever.
2. Gyms (telocvične) - miesta, kde prebiehajú boje pokémonov. Buď boje medzi tímami o daný gym alebo boje ako tréning vrámci vlastného tímu.
3. Pokestops - miesta, kde si môžu tréneri náhodne vyzdvihnúť (každých 5 minút) pokélopty, potion/revive (uzdravovacie lektvary) alebo vajcia z ktorých sa vyliahne náhodný pokémon.
4. Tréner - vaša vytvorená postavička.
5. Ikona profilu - zobrazený váš level, koľko XP chýba k ďalšiemu LVL a táto časť je ladená vo farbe tímu za ktorý hráte. Po kliknutí môžte vidieť koľko XP ešte potrebujete, koľko máte Pokécoins, nazbierané medajle a Journal, kde sa zobrazia posledné udalosti napr. (kedy ste chytili akého pokémona).
6. Pokélopta predstavuje hlavné menu - sprístupňuje nastavenia v aplikácii, Pokédex, Shop, Pokémon (chytení pokémoni, vajcia), ITEMS.
7. Zobrazuje (max. 9) divokých pokémonov nachádzajúcich sa blízko v okolí.

2. Chytanie divokých pokémonov
Po stretnutí divokého pokémona vo vašom okolí môžete mať viac pokusov chytiť ho pred tým ako utečie. Môžete použiť položky (itemy) zo svojho vaku a zvýšiť svoje šance úspešného chytenia. (razzberies - maliny a lepšie druhy pokélôpt zvyšujú tieto šance). Taktiež môžete spraviť zaujímavé fotografie.
1. Odísť preč - napr. keď sa trápite s chytaním Zubata.
2. Prepnúť režim AR kamera - možnosť zachytiť pokémona fotoaparátom v reálnom pozadí.
3. Meno pokémona a CP (combat power)
4. Farebný krúžok - môže byť zelený, oranžový alebo červený a počas chytania mení veĺkosť. Tento krúžok znázorňuje obtiažnosť chytenia pokémona. Čím menší je tým máte väčšiu šancu že pokémona chytíte do pokélopty. Pokémoni s červenou farbou krúžka sú silný a ťažko chytateľní. Zrejme na nich miniete viacej pokélôpt a Razz berries kým ich chytíte.
5. Chytaný divoký Pokémon.
6. Pokélopta.
7. Kamera.
8. Vak v ktorom možno vybrať a použiť položky ako Razz Berry alebo lepší typ Pokélopty.

3. Prehľad profilu chyteného pokémona
Profil vášho pokémona zobrazíte cez hlavné menu - pokémon - zo zonamu vyberiete konkrétneho.
1. CP (combat power) vášho pokémona - na poloblúku vidno, či sa CP môže ešte navýšiť ( veľkosť možného CP závisí od vášho levelu trénera)
2. Hviezdičkou si možno pokémona pridať do skupinky obľúbených.
3. Nickname vášho pokémona 4. Nickname môže byť zmenený, ale nové meno uvidíte len vy.
5. HP vášho pokémona (život, zdravie alebo výdrž)
6. Typ pokémona, váha a výška (tu môže byť zobrazené aj XS alebo XL ako extra small alebo extra large čím sa môže sila na oko rovnakých pokémonov líšiť)
7. Candy a Stardust ktorý máte. Tieto sú potrebné na tzv. Power Up alebo Evolve - vylepšenie CP alebo evolúciu pokémona.
8. Útoky pokémona (každý môže mať náhodne iné kombinácie útokov)
9. Lokácia kde a čas kedy bol pokémon chytený. (vo verzii 0.29. nefunkčné)
10. Transfer - možnosť poslať pokémona profesorovi, ktorý na výmenu následne pošle +1 candy.Ďalšie články:

Priprav si pokebally a choď na lov pokémonov cez víkend (30.-31.7.)
Itemy v hre a ako ich správne používať
Aký pokémon sa môže vyliahnuť z vajíčka?ONLINE:
Tipy a triky:


Pikachu ako prvý pokémon

K získaniu Pikachu na začiatku stačí 5x ignorovať výber z trojice charmander, squirtle a bulbasaur. Teda odbehnúť ďalej a Pikachu sa objaví.Eevee - evolúcia

Chcete z Eeveeho evolvovať jolteona, vaporeona alebo flareona? Stačí si ho premenovať pred evolúciou
("Rainer" - evolvne sa na Vaporeona, "Sparky" - evolvne sa na Jolteona, "Pyro" - evolvne sa na Flareona). Ako na UMBREON a ESPEON nájdete v našom archíve článkov.Incense - málo pokémonov?

Veľa ludí používa Incense zle. Pri použití itemu Incense treba byť v pohybe a nielen sedkať doma na gauči :) Pri pohybe ma najväčší efekt.Viac Pokécoins + stardust

Skúšal niekto kupovať pokécoins cez mexické pesos? Takýto nákup by mal byť lacnejší.XP za hod pokébalom

Minúť 4x free raidpass za 1 deň? Dá sa to takto: Povedzme že je streda a máte free raid pass z pondelka. Po jeho použití, si na mobile stačí prestaviť čas na pásmo, kde je ešte včerajšok (utorok). Získate utorkový pass, opäť keď ho miniete nastavíte si vaše aktuálne pásmo a získate tak už 3tí pass. Posledný pass získate že sa v časovom pásme kde už vychádza slnko (japonské pásmo?) a takto miniete aj štvrtkový pass. Teda dokopy 4 passy v jeden deň.Ktorý tím má najviac hráčov? Registruj sa
Sú vaši pokémoni dostatočne silní?
Zistite podľa calculatora IV tu.
Tento web používá pre správne fungovanie súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac info o cookies
©PokeGO | Mewtwo | kontakt: info@pokego.sk | webhosting by: websupport