Novinky v hre Pokémon GO

23.6.2017 16:49

Fanúšikovia Pokémonov si už isto všimli novinky v hre. V dnešnom článku sa pozrieme na novinky od Nianticu. Tí spomínajú, že hráči majú teraz možnosť získať viac "pokécoins". Môžme sa tešiť aj na nový systém "Raids" súbojov. Taktiež ste si iste všimli aj nové lokácie Gymov.
Poďme si teda predstaviť novinky bližšie:

Hlavným bodom posledného update sú Pokémon GO Gyms. Je to miesto, kde môžete bojovať s Pokémonmi súperových tímov, no veľkým updatom sa zaznamenalo niekoľko veľkých zmien. Odteraz v nich možno získať rôzne itemy do hry (teda ich môžeme roztočiť ako pokéstopy každých 5 minút), taktiež je to miesto, kde sa budú vyskytovať "Raids" súboje a v Gymoch možno samozrejme zíkať aj Pokécoins.

Nový "Raids systém" ponúka možnosti súbojov proti obzvlášť silným BOSSom pokémonom. Je stále v beta testovaní a momentálne je dostupný pre levely 25+

Boje o gymy medzi tímami stále prebiehajú, novinkou je ale, že každá telocvičňa môže mať max. 6 pokémonov určených na obranu. Títo ale musia byť unikátny, t.j. nesmú byť viacerí rovnakého druhu. Pri boji proti nim môžete použiť akúkoľvek 6ticu z vášej armády.

Čo je dôležité, pokémonom obraňujúcich gym pribudol nový status - motivácia. Tá určuje mieru túžby pokémona brániť Gym. Zmenšuje sa časom a taktiež každým prehraným súbojom s iným tímom. Platí, že čím menšia motivácia, tým je pokémon v boji slabší (zmenšuje sa mu hodnota CP). Keď klesne na 0, tak z gymu odíde naspäť ku vám. Taktiež prinesie so sebou pokécoins v závislosti od toho, ako dlho v gyme vydržal. Platí, že maximálne môžete získať 100 pokécoins za deň.
Motiváciu možno zvýšiť, ak navštívite daný Gym, a ponúknete svojmu pokémonovi bobule. Tie ho mierne posilnia a znovu namotivujú k obrane. Každým doplnením získate XP aj stardust.

Zlatá malina je nový predmet v hre, ktorý zvýši motiváciu pokémona v Gyme úplne doplna. Prípadne zvýši šancu na chytenie pokémona ako klasická malina. Možno ju získať po úspešnom "Raids" súboji.


Ďalšou novinkou sú odznaky Gymov (Gym badges). Môžete ich nájsť vo svojom profile. Môžu byť typu: základný, bronzový, strieborný alebo zlatý. Čím viac ste s daným gymom v interakcii, tým lepší typ získavate a tým lepšie itemy môžete z neho po roztočení získať.

Free Raid Pass alebo v zelenej podobe je to Premium Raid Passslúžia na pripojenie k "Raids" súbojom (súboje proti BOSSovi). Free môžete získať ako item z Gymov (denne 1 kus po roztočení). Môže byť použitý raz za deň. Premium je možné kúpiť v obchode za 100 pokécoins. Tento budete môcť použiť počas celého dňa vždy keď si ho kúpite. Vždy môžete mať u seba len jeden premium alebo jeden free raid pass.


Svojich pokémonov môžete hladať pomocou lupy v storage. Maximálny kapacitu itemov možno zvôčšiť až na 1500.
Čo sú to Raids súboje sa dočítate v ďaľsom článku. Zatiaľ ničte cudzie Gymy a zbierajte Pokécoiny ;)


Ďalšie články:

Oslavy slnovratu - Fire and Ice event
RAID BOSS súboje
Legendárni pokémoni už čoskoroONLINE:
Tipy a triky:


Pikachu ako prvý pokémon

K získaniu Pikachu na začiatku stačí 5x ignorovať výber z trojice charmander, squirtle a bulbasaur. Teda odbehnúť ďalej a Pikachu sa objaví.Eevee - evolúcia

Chcete z Eeveeho evolvovať jolteona, vaporeona alebo flareona? Stačí si ho premenovať pred evolúciou
("Rainer" - evolvne sa na Vaporeona, "Sparky" - evolvne sa na Jolteona, "Pyro" - evolvne sa na Flareona). Ako na UMBREON a ESPEON nájdete v našom archíve článkov.Incense - málo pokémonov?

Veľa ludí používa Incense zle. Pri použití itemu Incense treba byť v pohybe a nielen sedkať doma na gauči :) Pri pohybe ma najväčší efekt.Viac Pokécoins + stardust

Skúšal niekto kupovať pokécoins cez mexické pesos? Takýto nákup by mal byť lacnejší.XP za hod pokébalom

Minúť 4x free raidpass za 1 deň? Dá sa to takto: Povedzme že je streda a máte free raid pass z pondelka. Po jeho použití, si na mobile stačí prestaviť čas na pásmo, kde je ešte včerajšok (utorok). Získate utorkový pass, opäť keď ho miniete nastavíte si vaše aktuálne pásmo a získate tak už 3tí pass. Posledný pass získate že sa v časovom pásme kde už vychádza slnko (japonské pásmo?) a takto miniete aj štvrtkový pass. Teda dokopy 4 passy v jeden deň.Ktorý tím má najviac hráčov? Registruj sa
Sú vaši pokémoni dostatočne silní?
Zistite podľa calculatora IV tu.
Tento web používá pre správne fungovanie súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac info o cookies
©PokeGO | Mewtwo | kontakt: info@pokego.sk | webhosting by: websupport