Itemy v hre a ako ich správne používať

2.8.2016 14:19

V článku si ukážeme s akými predmetmi sa môžeme v hre Pokemon GO stretnúť, aké bonusy nám dávajú, ako ich správne používať, kedy ich môžme získať a kde sa vyskytujú. O takom Masterballe vieme, že údajne niekde v hre je, ale kde sa v skutočnosti nachádza to zatiaľ nevieme. Predmety budeme nazývať anglickými názvami.

Balls - Používajú sa na chytenie pokémona. Získate ich ako odmeny za nový level, alebo navštívením pokéstopu.
Poké Ball - štandardná šanca chytenia
Great Ball - väčšia šanca chytenia, od 12.levelu
Ultra Ball - vysoká šanca chytenia, od 20.levelu
Master Ball - 100% šanca chytenia, ???

POTIONY - Používa sa na uzdravenie pokémona o určitý počet HP. Získate ho ako odmenu za nový level, alebo navštívením pokéstopu.
Potion - o 20HP, od 5.levelu
Super Potion - o 50HP od 10.levelu
Hyper Potion - 200HP od 15.levelu
Max Potion - maxHP od 25.levelu

INCENSE - Tento predmet vábi pokémonov ku vám. Jeho efekt spočíva v tom, že sa budete pohybovať. Účinnosť trvá 30min. a pri pohybe môžte stretnúť divého pokémona každú minútu. Ak sedíte doma na gauči, tak sa vám pokémon objaví približne raz za 5minút. Získate ho v shope za Pokécoins alebo ako odmenu dosiahnutia levelu - 5, 7, 10, 15, 20, 25, 30, 35 a 40.

RAZZ BERRY - Zvýši šancu chytenia pokémona do pokélopty. Používa sa pri stretnutí divokého pokémona. Dostupný je od 8.levelu. Získate ho ako odmenu za nový level, alebo navštívením pokéstopu.

LURE MODULE - Vábi divokých pokémonov k pokéstopom pre všetkých hráčov v okolí počas 30minút. Použiteľné v pokéstope. Tento predmet môže byť získaný v shope za Pokécoins alebo ako odmenu dosiahnutia levelu - 8, 10, 15, 20, 25, 30, 35 a 40.

LUCKY EGG - Počas 30.minút dostanete 2násobný počet XP bodov. Dobre si premyslite kedy ho použiť. Získate ho v shope za Pokécoins alebo ako odmenu dosiahnutia levelu - 5, 7, 10, 15, 20, 25, 30, 35 a 40.

EGG - Vyliahne sa vám pokémon, ale predtým treba dať vajíčko do inkubátora a prejsť požadovaný počet km (2,5,10). Maximálny počet je 9 a máte ich keď obrazovku s vašimi pokémonmi posuniete z prava do ľava. Získate ho navštívením pokéstopu. (viac tu)

EGG INCUBATOR - Inkubátor slúži na liahnutie vajíčok. Môže byť 3x použitý. Získate ho v shope za Pokécoins alebo ako odmenu dosiahnutia levelu - 6, 10, 15, 20, 25, 30, 35 a 40.

REVIVE / MAX REVIVE - Obnoví bojaschopnosť vášho porazeného pokémona a vráti mu polovičný / maximálny počet HP (života). Prítomný od 5. / 30. levelu.

STARDUST - Využíva sa pri Power up (zväščšení sily) pokémona. Dbajte na to aby ste mali dostatočne veľa candies od toho pokémona ktorému chcete dať power up a aby mal aj vhodné atribúty (útoky, veľkosť, váha,...). Získavate ho chytaním pokémonov, bránením gymov alebo po vyliahnutí z vajíčka.

BAG UPGRADE - Zväčší kapacitu itemov v batohu o 50 (celkovo max. 1000). Získate ho iba v shope za Pokécoins.

POKÉMON STORAGE UPGRADE - Zväčší kapacitu pokémonov o 50 (celkovo max. 1000). Získate ho iba v shope za Pokécoins.

CAMERA - Umožňuje zachytiť pokémona na fotke. Tento item máte od začiatku vo svojom batohu.

Priznám sa, že trošku nechápem prečo údajne dostanete lucky egg dosiahnutím levelu 40. Je to totiž momentálne maximálny možný level a dvojnásobok XP vám je teda zbytočných. Niektoré časti v článku boli prebrané z eurogamer.


Ďalšie články:

Ako vyzerá aplikácia Pokemon Go a čo všetko v nej môžeme vidieť
Aký pokémon sa môže vyliahnuť z vajíčka?
Najnovší UPDATE Pokemon GO v.0.33 nájdete tuONLINE:
Tipy a triky:


Pikachu ako prvý pokémon

K získaniu Pikachu na začiatku stačí 5x ignorovať výber z trojice charmander, squirtle a bulbasaur. Teda odbehnúť ďalej a Pikachu sa objaví.Eevee - evolúcia

Chcete z Eeveeho evolvovať jolteona, vaporeona alebo flareona? Stačí si ho premenovať pred evolúciou
("Rainer" - evolvne sa na Vaporeona, "Sparky" - evolvne sa na Jolteona, "Pyro" - evolvne sa na Flareona). Ako na UMBREON a ESPEON nájdete v našom archíve článkov.Incense - málo pokémonov?

Veľa ludí používa Incense zle. Pri použití itemu Incense treba byť v pohybe a nielen sedkať doma na gauči :) Pri pohybe ma najväčší efekt.Viac Pokécoins + stardust

Skúšal niekto kupovať pokécoins cez mexické pesos? Takýto nákup by mal byť lacnejší.XP za hod pokébalom

Minúť 4x free raidpass za 1 deň? Dá sa to takto: Povedzme že je streda a máte free raid pass z pondelka. Po jeho použití, si na mobile stačí prestaviť čas na pásmo, kde je ešte včerajšok (utorok). Získate utorkový pass, opäť keď ho miniete nastavíte si vaše aktuálne pásmo a získate tak už 3tí pass. Posledný pass získate že sa v časovom pásme kde už vychádza slnko (japonské pásmo?) a takto miniete aj štvrtkový pass. Teda dokopy 4 passy v jeden deň.Ktorý tím má najviac hráčov? Registruj sa
Sú vaši pokémoni dostatočne silní?
Zistite podľa calculatora IV tu.
Tento web používá pre správne fungovanie súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac info o cookies
©PokeGO | Mewtwo | kontakt: info@pokego.sk | webhosting by: websupport